Αισχος στη βροχή

Σε έναν αγώνα με σκοπό το γόητρο η ομάδα δεν κατάφερε να ανταποκριθεί στις απαιτήσεις του κόσμου.

Σίγουρα ο αγώνας με τον Ατρόμητο δεν ήταν ζωής και θανάτου. Σίγουρα δεν κρινόταν τίποτα από το αποτέλεσμα της συγκεκριμένης αναμέτρησης. Ωστόσο, η απαίτηση του κόσμου για νίκη επί της ομάδας των 800 εισιτηρίων ήταν απολύτως δικαιολογημένη.
Ο Άρης ξεκίνησε δυνατά τα πρώτα λεπτά, έχοντας την πρωτοβουλία των κινήσεων μέσα στον αγωνιστικό χώρο. Ωστόσο δεν κατάφερε να επιβάλει τον Ρυθμό του σε μια ομάδα που προφανώς τον είχε διαβάσει πολύ καλά. Ο Ατρόμητος κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ στο 17, με τον Άρη να δείχνει ανήμπορος να αντιδράσει. Αποτέλεσμα αυτής της αδράνειας της ομάδας ήταν το 0-2 του Ατρόμητου πριν τη λήξη του ημιχρόνου.
Στο 2ο ημίχρονο το θέαμα ήταν αποκαρδιωτικο για όσους βρέθηκαν στο γήπεδο, καθώς οι 2 ομάδες πάλευαν κάτω από έντονη βροχόπτωση να δημιουργήσουν ευκαιρίες.
Τελικό αποτέλεσμα 0-2 με τον Άρη να αποχαιρετά την 4η θέση του πρωταθλήματος.
Ας ελπίσουμε ότι τη νέα χρονιά η ομάδα θα είναι σε θέση να "θάβει" ομαδες των 800 εισιτηρίων και όχι να παλεύει μέσα στις λάσπες.